Wojskowa Komenda Uzupełnień w Garwolinie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
17 września 2018
Kolejne powołania dla ochotników z powiatu garwolińskiego.Już w październiku i listopadzie ochotnicy do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z powiatu garwolińskiego mogą składać wnioski o przyjęcie do służby. Rekrutować mogą kobiety i mężczyźni, którzy nie pełnili do tej pory służby wojskowej oraz rezerwiści. Brygada planuje również kolejną uroczystą przysięgę wojskową.

Na terenie południowego Mazowsza, w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej formowana jest 6 Brygada OT, która  tworzy kolejne bataliony lekkiej piechoty. Powstają one w Płocku, Radomiu oraz Pomiechówku. Terenem stałej odpowiedzialności będzie południowe Mazowsze, w tym Garwolin.  Już teraz wszyscy chętni do wstąpienia w szeregi WOT mogą starać się o przyjęcie do służby. Bataliony będą przyjmować ochotników nie tylko z powiatów swojego rejonu odpowiedzialności, ale także z innych regionów województwa.

Informacje na temat Terytorialnej Służby Wojskowej dostępne w każdej Wojskowej Komendzie Uzupełnień (WKU) oraz na stronie internetowej www.terytorialsi.wp.mil.pl